top of page
1.png

Specim FX-10

Açıklama

Specim FX10 kamera serisi endüstriyel ve laboratuvar kullanımı için tasarlanmıştır. Specim FX10 kameralar görünür ve yakın kızılötesi (VNIR) alanda çizgi tarama modunda çalışır; 400-1000 nm bölgesinde Specim FX10 ve 400-780 nm bölgesinde renk optimizasyonlu Specim FX10c kamera.

Göründüğünden Daha Fazla

Specim FX10, görünür ışık ve yakın kızıl ötesi bölgede çalışır ve her şeyi insan gözünün veya RGB kameranın yapabileceğinden çok daha ayrıntılı bir şekilde ortaya çıkarır. Zarar görmeden önce çürük elma veya hastalıklı bitkiyi tespit edebilir.

Specim FX10 için önemli bir uygulama, doğru renk ölçümüdür. Bu amaçla, renk açısından optimize edilmiş bir sürüm olan Specim FX10c'yi geliştirdik.

Specim FX17

Açıklama

Specim FX17, kelimenin tam anlamıyla görünmezi görebilir ve diğer tüm inceleme yöntemlerinden daha fazlasını ortaya çıkarabilir. Yakın kızılötesi bölgede çalışarak, analiz için hedeflerin kimyasal bileşimini ortaya çıkarabilir veya hedefteki nem veya yabancı nesneleri tespit edebilir. Örneğin, Specim FX17, meyvelerdeki veya patateslerdeki şeker seviyesini veya unlu mamullerdeki nem yüzdesini tespit etmek veya geri dönüşüm için farklı plastik türlerini belirlemek için kullanılabilir.

2.png

Specim GX-17

Açıklama

Specim GX17, NIR spektral aralığında (950 – 1700 nm) çalışan, hızlı çalışan bir itmeli süpürge hiperspektral kameradır. GX17, yüksek hızda hareket eden konveyör bantları ve serbest düşme sistemleri üzerinde insan gözüyle görülmeyen nesneleri tanımlar. Hat içi sıralama, inceleme ve kalite kontrol için güçlü ve doğru bir araçtır ve yüksek hacimlerde en iyi maliyet-performans oranını sunar.

Göründüğünden Daha Fazla

Yüksek uzaysal çözünürlük, görüntü hızı, ışık çıkışı ve sinyal kalitesi

Geleneksel QVGA (320 piksel) sensör tabanlı HSI kameralara kıyasla %50 daha fazla piksel

Yüksek hacimlerde en iyi maliyet-performans oranına sahip HSI NIR kamera

Specim SWIR

Açıklama

SWIR, 1000–2500 nm aralığında çalışan, yüksek hızlı, kısa dalga kızılötesi hiperspektral bir kameradır. 384 uzamsal piksele sahiptir ve CameraLink bağlantısını kullanarak saniyede 400 kareye kadar görüntü hızlarına ulaşır.

Değişen koşullarda iç/dış mekan kullanımını garanti altına almak için artık hava koşullarına dayanıklı IP54 muhafazaya ve sıcaklığa dayanıklı optiklere sahip ancak yine de eskisinden daha az güç kullanıyor; yalnızca 50W nominal.

Sıcaklık stabilizasyonlu optikleri, farmasötik kalite güvencesinden gıda ve tarım analizlerine kadar en zorlu yakın kızılötesi kimyasal görüntüleme uygulamalarında gereken stabilite ve hassasiyeti sağlar. SWIR kamera laboratuvar, endüstri ve sahadaki en yüksek gereksinimleri karşılar.

  • 384 uzamsal piksel

  • Saniyede 400 kareye kadar

  • Sağlam, hava koşullarına dayanıklı IP54 muhafaza

  • Sıcaklık stabilizeli optikler

5.jpg
3.png

Specim IQ

Açıklama

Sonunda hiperspektral ölçümlerinizi ve analizinizi gerçek dünyaya götürmek için gerçek bir olasılık. 

 

Specim IQ, hem mevcut hem de tamamen yeni uygulama alanlarında, hiperspektral görüntüleme için birçok yeni olasılık açar

Bitki Örtüsü Araştırması

Gıda Analizi

Suç Soruşturması

Sanat Analizi

Sağlık Sektörü

bottom of page